> Nastava  > Natjecanja

15. DRŽAVNO NATJECANJE - IZVJEŠĆE

Autor: Tomislav Jozinović, 30. 4. 2017.

15. Državno natjecanje učenika učenika/ca  srednjih škola Republike Hrvatske iz Obrazovnog sektora poljoprivreda, prehrana, veterina u disciplinama: Agro, Flora, Nutri-vita i Pekar održano je 27. i 28. travnja Poljoprivredno šumarskoj školi Vinkovci u Vinkovcima

U organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te Poljoprivredno šumarske škole Vinkovci 27. i 28. travnja 2017. godine održano je natjecanje učenika srednjih škola Republike Hrvatske iz Obrazovnog sektora poljoprivreda, prehrana, veterina u disciplinama: Agro, Flora, Nutri-vita i Pekar.

Naša je škola tako bila domaćinom 15. Državnom natjecanju iz Obrazovnog sektora poljoprivreda, prehrana veterina na kojemu se natjecalo 39 učenika iz 28 srednjih škola Republike Hrvatske.

Svečano otvorenjeodržano je 27. travnja u 15 sati u holu škole u nazočnosti natjecatelja, njihovih mentora,članova Državnog povjerenstva predstavnika Županije, Grada te Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Riječi dobrodošlice svim uzvanicima uputio je ravnatelj naše škole Mrinko Džakula, a poticajnim su se riječima nazočnima, osobito natjecateljima i njihovim mentorima, obratile i viša stručna savjetnica za sektor poljoprivreda, prehrana, veterina Dragica Vrgoč te docentica doktorica Jadranka Mustapić Karlić  pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, sport, mlade i demografiju. Svečanost otvorenja popraćena je prigodnim recitalom uz pjesmu tamburaša, a završena prozivkom  natjecatelja.

Nakon svečanog otvorenja natjecatelji su pristupili teorijskom dijelu natjecanja, a nakon toga prvom dijelu praktičnog zadatka – prezentacijama. U petak, 28. travnja, održan je drugi diopraktičnog zadatka. Praktični zadatak ove je godine imao novinu, naime natjecatelji discipline Agro u praktičnom su dijelu zadatka pokazali svoje kompetencije u pripremi sijačice za sjetvu i izvođenje same sjetve na poljoprivrednim površinama naše škole.

Svečano zatvorenje natjecanja održano je u petak 28. travnja dodjelom nagrada, priznanja i medalja.

U disciplini Agro natjecalo se 15 učenika zanimanja poljoprivredni tehničar opći, poljoprivredni tehničar biljne proizvodnje, poljoprivredni tehničar fitofarmaceut, poljoprivredni tehničar vrtlar, agroturistički tehničar i agrotehničar, a prva su tri mjesta osvojili:

1. Borna Kadoić,Poljoprivredno šumarska škola Vinkovci, mentor Željko Takšić

2.Ivan Šima Branković, Srednja škola Matije Antuna Reljkovića, Slavonski Brod, mentor Tomislav Ferić

3. Filip Puškarić, Poljoprivredna škola Zagreb, mentor Krešimir Ciler

Prva 3 mjesta osvojili su učenici zanimanja agrotehničar, novi strukovni kurikulum.

U disciplini Flora natjecalo se 11 učenika zanimanja cvjećar, a prva su tri mjesta osvojili sjedeći učenici:

1. Nikolina Zekanović, Poljoprivredna, prehrambena i veterinarska škola Stanka Ožanića Zadar, mentor Željka Kajmak

2.Zdravko Miletić, Srednja škola Arboretum OpekaMarčan, mentor Blanka Pazman

3. Nikolina Novosel, Poljoprivredna škola Zagreb, mentor Antonija Vrdoljak

Učenici su u praktičnom dijelu natjecanja trebali izraditi dekoraciju za stol i ukras za vrata prigodom Uskrsa.

U disciplini Nutri-vita natjecalo se 9 učenika, zanimanja prehrambeni tehničar i tehničar nutricionist, a prva su tri mjesta osvojili sljedeći učenici:

1. Marija Gaćina, Srednja škola Braća Radić Kaštel Štafilić-Nehaj, mentor Petrana Pupić

2. Sara Banjac, Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija Ruđera Boškovića Osijek, mentor Dragana Viljanac

3. Tina Horvat, Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola Varaždin, mentor Davor Hostić

Natjecatelji su imali zadatak izraditi recepture i napraviti novi proizvod.

U disciplini Pekar natjecalo se pet učenika zanimanja pekar, a prva su tri mjesta osvojili sljedeći učenici:

1. Antonio Benecek, Turističko ugostiteljska i prehrambena škola Bjelovar, mentor Gordana Batinović

2. Karlo Jagić, Srednja strukovna škola Varaždin, mentorica Ivana Jurkin

3. BesionBalaj, Poljoprivredno šumarska škola Vinkovci, mentor Eva Jurčić

Natjecatelji su izrađivali pecivo : čvarkare i salenjake.

Osobito smo ponosni na naše učenike Bornu Kadoića, 4. a razred, koji je u disciplini Agro prvo mjesto osvojio sa stopostotnim učinkom te Besiona Balaja, 3. d razred, koji je u disciplini Pekar osvojio treće mjesto.

Svim natjecateljima i njihovim mentorima iskrene čestitke na ostvarenim rezultatima. Nadamo se da su se u našoj školi i našemu gradu ugodno osjećali. Nama je bila izuzetna čast biti domaćinima ovako velikoga i zanimljivog natjecanja.

Ovaj mjesec: 11932
« Ožujak 2024 »