preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
Tražilica


Foto-galerija
Česta pitanja
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Oglasna ploča
Forum
Arhiva
Eko-škola
Knjižnica

 

Školska knjižnica smještena je u prizemlju školske zgrade, u lijepom prostoru u kojem veći dio zauzimaju police s knjigama i radni dio, a manji dio čini prostor čitaonice.
Knjižni fond je primjeren potrebama nastavnih programa i zanimanjima u školi. Njegov najveći dio čine lektirni naslovi, a dobra je zastupljenost stručne literature, enciklopedija, priručnika, rječnika i ostale literature koja je od velike pomoći učenicima pri izradi referata, seminarskih i maturalnih radova. Osim knjižne građe u knjižničnom fondu zastupljen je određeni broj video i audio kaseta, CD-a i DVD-a.
U prostoru školske knjižnice smještena su računala za učenike spojena na Internet, tv-prijemnik s DVD i VHS projektorom.
Knjižnica redovito prima i 19 naslova stručnih časopisa koji se mogu svakodnevno pročitati u prostoru čitaonice.
 
Korisnici školske knjižnice su svi djelatnici škole.
 
 
Radno vrijeme školske knjižnice:
od ponedjeljka do petka
od 8,00 do 14,00 sati
 
Za kraj
 
         Poziv svim korisnicima da svoje slobodno vrijeme kreativno iskoriste u prostoru školske knjižnice i čitaonice, gdje mogu pogledati knjige, časopise, učiti, istraživati pomoću kompjutora i pri tom doći do novih i zanimljivih informacija i sadržaja.

 

MREŽNI KATALOG
 

http://library.foi.hr/m3/kupit.asp?B=197 

 


LEKTIRA

 POPIS DJELA IZ HRVATSKE I SVJETSKE KNNIŽEVNOSTI ZA TROGODIŠNJE STRUKOVNE ŠKOLE

  

I.RAZRED

1. Homer : Ilijada
2. Ezop – La Fontaine : Basne ( izbor )
3. Ivana Brlić – Mažuranić : Šegrt Hlapić ili Regoč
4. George Orwell : Životinjska farma
5. Marija Jurić Zagorka : Grička vještica
6. Slavko kolar : Breza ili Vjekoslav Kaleb : Gost
7. August Cesarec : Sin domovine
8. Biblija : Knjiga Postanka, Psalmi ili Mudre izreke – izbor
9. Homer : Odiseja
10. Sofoklo : Antigona ili Kralj Edip
11. Plaut : Hvalisavi vojnik
12. Dante Alighieri : Božanstvena komedija ( Pakao )
13. Francesco Petrarca : Kanconijer
14. Giovanni Boccaccio : Decameron
15. Miguele de Cervantes : Don Quijote
16. William Shakespeare : Hamlet
17. Marko Marulić : Judita
18. Petar Zoranić : Planine
19. Petar Hektorović : Ribanje i ribarsko prigovaranje
20. Marin Držić : Dundo Maroje

 

 II.RAZRED

  1. Ivan Gundulić : Dubravka i Osman
  2. Moliere : Škrtac
  3. Ivan Mažuranić : Smrt Smail – age Čengića
  4. August Šenoa : Kameni svatovi i Zlatarevo zlato
  5. Honore de Baltac : Otac Goriot
  6. Eugen Kumučuć : Jelkin bosiljak
  7. Ksaver Šandor Gjalski : Pod starim krovovima
  8. Ante Kovačić : U registraturi
  9. Rikard Jorgovanić :Mlinarska djeca
  10. Josip Kozarac : Tena ili Slavonska šuma
  11. Vjenceslav Novak : Tito Dorčić
  12. Josip Eugen Tomić . Opančareva kći

  

III.RAZRED

  1. Henrik Ibsen : Lutkina kuća ( Nora )
  2. Janko Leskovar : Misao na vječnost ili Katastrofa
  3. Dinko Šimunović : Duga ili Franjo Horvat Kiš . Ženik
  4. Milan Begović : Pustolov pred vratima ili Amerikanska jahta u splitskoj luci
  5. Ivan Kozarac : Sudoperka ili Đuka Begović
  6. Ernest Hemingway : Starac i more
  7. Miroslav Krleža : Balade Petrice Kermpuha ( izbor )
  8. August Cesarec : Tonkina jedina ljubav
  9. Viktor Car Emin : Mali od foguna
  10. Slavko Kolar : Mi smo za pravicu
  11. Eugene Ionesco : Stolice ili Ćelava pjevačica
  12. Ranko Marinković : Ruke ( izbor )
  13. Ivo Brešan : Predsatava Hamleta u selu Mrduša donja
  14. Ivan Aralica : Okvir za mržnju
  15. Pavao Pavličić : Dobri duh Zagreba ( izbor )

 

POPIS DJELA IZ HRVATSKE I SVJETSKE KNJIŽEVNOSTI ZA ČETVEROGDIŠNJE STRUKOVNE ŠKOLE


I.  RAZRED
1. Homer : Iljijada
2. Ezop – Jean de la Fontaine : Basne ( po izboru )
3. Ivan Brlić – Mažuranić . Regoč
4. Gerge Orwell : Životinjska farma ili Milan Kundera : Šala
5. Marija Jurić Zagorka : Grička vještica
6. Slavko Kolar : Breza lili Vjekoslav Kaleb : Gost
7. Sofoklo : Antigona
8. Marin Držić : Novela od Stanca
9. Biblija . Knjiga Postanka, Knjiga Izlaska Evanđelje po Ivanu i Psalmi
10. Homer : Odiseja
11. Eshil : Okovano Prometej
12. Plaut : Tvrdica
13. Dante Alighieri : Božanstvena komedija ( Pakao )
14. Francesco Petrarca : Kanconijer
15. Giovanni Boccaccio : Decameron

II. RAZRED
1. Miguel de Cervantes : Don Quijote
2. William Shekespeare : Hamlet
3. Marko Marulić : Judita
4. Petar Zoranić : Planine
5. Petar Hektorović : Ribanje i ribarski prigovaranje
6. Marin Držić : Dundo Maroje
7. Ivan Gunduluć : Suze sina razmetnoga , Dubravka , Osman
8. Moliere : Mizantrop ili Umišljeni bolesnik
9. Carlo Goldoni : Krčmarica Mirandolina
10. Johan W. Goethe : Patnje mladog Werthera
11. George G. Byron : Putovanje Childea Harolda
12. Ivan Mažuranić : Smrt Smail – age Čengića

III. RAZRED
1. August Šenoa : Zlatarevo zlato
2. Honore de Balzac : Otac Goriot
3. Fjodor M. Dostojevski : Zločin i kazna
4. Lav N. Tolstoj : Ana Karenjina ili Uskrsnuće
5. Eugen Kumičić : Začuđeni svatovi
6. Ksaver Šandor Gjalski : Pod starim krovovima
7. Ante Kovačić : U registraturi
8. Josip Kozarac : Oprava ili Slavonska šuma
9. Vjenceslav Novak : Posljednji Stipančići
10. Henrik Ibsen . Lutkina kuća
11. Janko Leskovar : Misao na vječnost
12. Dinko Šimunović : Duga
13. Milan Begović : Pustolov pred vratima
14. Ivan Kozarac : Đuka Begović

IV. RAZRED
1. Marcel Proust : U traženju izgubljenog vremena ( Combray )
2. Miroslav Krleža : Povratak Filipa Latinovicza i Gospoda Glembajevi
3. Ivo Andrić : Prokleta avlija
4. Bertolt Brecht . Malka hrabrosti njena djeca
5. Albert Camus : Kuga
6. Petar Šegedin : Novele ( izbor )
7. Vladan Desnica : Zimsko ljetovanje ili pripovijesti ( po izboru )
8. Ranko Marinković : Kiklop
9. Antun Šoljan : Luka
10. Vitomir Lukić : Soba za prolaznika
11. Ivo Brešan : Prdstava Hamleta u selu Mrduša Donja
12. Ivan Aralica : Okvir za mržnju ili Nedeljko Fabrio : Smrt Vronskog
13. Pavao Pavličić : Dunav
 

POPIS  LEKTIRE  ZA  NOVI  KURIKUL   AGROTEHNIČAR ,  ŠUMAR                                   

PRIČA I NOVELA

  1. Ranko Marinković, Prah
  2. Giovanni Boccaccio, Chichibio
  3. Ivan Aralica, Svemu ima vrijeme ili Školjka
  4. Miro Gavran, Mali neobični ljudi ili Obiteljske priče
  5. Antun Šoljan, Dobri čovjek s Kaprija
  6. Ivo Andrić, Put Alije Đerzeleza
  7. Dubravko Horvatić, Đavo u podne
  8. Vjekoslav Kaleb, Gost

ROMAN

  1. Pavao Pavliĉić, Večernji akt
  2. Marija Jurić Zagorka, Vitez slavonske ravni
  3. Ivana Simić Bodrožić, Hotel Zagorje
  4. Victoria Hislop, Otok
  5. Khaled Hosseini, Gonič zmajeva
  6. John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit

DRAMA

  1. Miro Gavran, Ljubavi Georgea Washingtona
  2. Plaut, Škrtac
  3. Pero Budak, Mećava
  4. Carlo Goldoni, Gostioničarka Mirandolina

LIRIKA

  1. Vezani stih: Antun Gustav Matoš, Tin Ujević, Vladimir Nazor, Dobriša Cesarić, Vesna Parun, Jacques Prevert, Francesco Petrarca
  2. Slobodni stih: Antun Branko Šimić, Dragutin Tadijanović, Nikola Miliĉević, Mak Dizdar, Nikola Šop, Josip Pupačić, Reiner Maria Rilke
  3. Pjesma u prozi: Miroslav Krleţa, Danijel Dragojević

EP

Dante Alighieri, Pakao (od I. do V. pjevanja)

 

NAPOMENE UZ LEKTIRU: LEKTIRU:                                                                                                                                    

SMJER AGROTEHNIČAR: Polaznici čitaju dva djela s popisa. Prvo je djelo na popisu obvezatno. Valja odabrati još jedno cjelovito djelo po izboru nastavnika i/ili čitalačkim interesima polaznika.  

SMJER ŠUMAR: Polaznici čitaju jedno cjelovito djelo po izboru nastavnika i/ili čitalačkim interesima polaznika.

 




e-Dnevnici

Praktična nastava

Brojač posjeta
Ispis statistike od 5. 9. 2012.

Ukupno: 621590

Kalendar
« Srpanj 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji


Vrijeme

Anketa
Kako vam se sviđa web www.skole.hr?





Korisni linkovi

 





preskoči na navigaciju