Obavijesti vezane uz državnu maturu

VAŽNE NAPOMENE!!!

Autor: Tomislav Jozinović, 2. 1. 2016.

Problemi s prijavom, izgubljeni PIN i TAN, promjena mobitela, neispravne ocjene, natjecanja…

Upute slijede!

Maturanti, ako se pojave pitanja u  čijem rješavanje vam ne može pomoći ispitna koordinatorica, ovo su adrese za vas:

Za pitanja učenika o državnoj maturi: info.centar@ncvvo.hr
Za sva pitanja učenika u vezi prilagodbe ispitne tehnologije:

prilagodba.dm@ncvvo.hr

Za pitanja o upisima na studijske programe: spu@azvo.hr

Pri prijavljivanju na stranicu www.postani-student.hr postoji mogućnost problema s preglednicima (Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera …). Ako pristup stranici u nekom od njih nije moguć, treba ga zamijeniti, a tek onda tražiti dodatnu pomoć.

Prijava na mrežnu stranicu Postani student preporučuje se u pregledniku Chrome.

Ako učenik izgubi PIN ili TAN, može zatražiti njihovo ponovno izdavanje slanjem SMS poruke sadržaja OPET na broj 666555 isključivo na broj mobilnoga telefona kojega je prilikom prve prijave upisao u sustav.

Ako je izgubljena korisnička oznaka ili lozinka ili ako nakon više ponovljenih pokušaja unosa podataka sustav javlja poruku o pogrešnim korisničkim podatcima, učenik se treba obratiti administratoru imenika u školi nakon čega će mu biti dodijeljena nova korisnička oznaka i/ili lozinka.

Ako učenik promijeni broj mobilnoga telefona prijavljenog u sustav potrebno je putem broja telefona 01/4501 899 kontaktirati Info centar ili poslati e-mail na adresu info.centar@ncvvo.hr u kojemu učenik treba napisati da je promijenio broj mobitela, ime, prezime, OIB i novi broj mobitela.

Ako učenik i dalje ima poteškoća s prijavom na mrežnu stranicu www.postani-student.hr, potrebno je nazvati Info centar na broj telefona 01/4501 899 ili problem prijaviti e-mailom na adresu info.centar@ncvvo.hr .

Nakon uspješnog pristupanja svojoj stranici, pod poveznicom Moji podatci učenici trebaju provjeriti ispravnost osobnih podataka.

Ako neki od osobnih podataka nije ispravan, potrebno je od administratora školskoga imenika zatražiti ispravak.

Učenik ne smije potvrditi neispravne ili nepotpune osobne podatke.

Nakon provjere i potvrđivanja ispravnosti osobnih podataka učenik treba provjeriti ispravnost ocjena razreda koje je završio. Ocjene se provjeravaju na SRO-u!

Učenik ne smije potvrditi neispravne ili nepotpune ocjene.

Nakon što su učeniku vidljive sve ispravne ocjene razreda koje je završio, učenik treba potvrditi njihovu ispravnost.

Podatke o natjecanjima na kojima je učenik sudjelovao tijekom srednjoškolskoga obrazovanja i na kojima je ostvario uspješan rezultat, na temelju podataka koje mu dostave agencije i institucije koje su natjecanja provodile, u sustav upisuje Središnji prijavni ured.

Ako ti podatci nisu upisani do kraja lipnja, učenik se mora javiti Središnjemu prijavnom uredu putem telefona na broj 01/6274 844 ili slanjem e-maila na adresu spu@azvo.hr.