ODRŽAVANJE NASTAVE NA DALJINU

Autor: Ivona Turda, 16. 3. 2020.

Od ponedjeljka 16.3.2019. godine u Poljoprivredno šumarskoj školi u Vinkovcima biti će organizirana nastava na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije prema odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja, a zbog pojave COVID-19 virusa.

Nastava je organizirana u virtualnim učionicama na Microsoft Teams platformi u sklopu OFFICE 365. Korisnici mogu i direktno pristupiti platformi na portal.office.com. Učenici su dodani u svoje virtualne učionice.

Zbog specifičnosti organizacije rada i plana i programa rada strukovnih škola učenici ne moraju pratiti nastavu prema rasporedu Ministarstva znanosti i obrazovanja na televiziji, već će se sva online nastava održati u virtualnim učionicama prema rasporedu naše škole i prema uputama predmetnih nastavnika. Raspored možete pronaći na našoj web stranici škole.

Svjesni smo da je sustav i dalje preopterećen te vas sve molimo za razumijevanje. Bitno je da se uspostavi komunikacijski kanal između učenika i predmetnih nastavnika te učenika i razrednika. Učenike molimo na savjesno izvršavanje svojih školskih obaveza, a u slučaju poteškoća neka se jave razrednicima radi evidencije i prijave problema. Kada nastavnici učenicima objave određeni radni materijal u virtualnim učionicama, pozivamo učenike da znakom „like“ potvrde da su zaprimili radni materijal. Ujedno će na taj način učenici potvrditi svoju prisutnost u virtualnoj učionici. Molimo učenike za primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju. Vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionicama. Učenici za neprimjerene oblike ponašanja mogu snositi posljedice. Roditelji mogu ostvariti komunikaciju s razrednicima preko mobilnih aplikacija, telefona i slično. Također školski mail ps.skola.vinkovci@gmail.com je dostupan za sve upite.

Molimo učenike da redovito prate web stranicu škole u slučaju daljnjih obavijesti.

Ružica Zucić, dipl. ing., prof. savjetnik, zamjenica ravnatelja