Zelena zastava Eko-škole na Poljoprivredno šumarskoj školi u Vinkovcima

Autor: Administrator , 13. 9. 2008.

Svečanost podizanja zelene zastave Eko-škole upriličena je u Poljoprivredno šumarskoj školi u Vinkovcima čiji je status ta škola dobila 27. travnja 2007. godine kada joj je dodijeljen međunarodni certifikat. Ravnatelj škole Marinko Džakula je rekao kako je velika čast i zadovoljstvo što su ušli u krug obitelji eko-škola dodajući kako će njihova škola raditi pod sloganom „Eko-oko, otvorite oči“...

PRVA EKO-ŠKOLA U VINKOVCIMA

SEDMA GENERACIJA MEĐUNARODNIH EKO-ŠKOLA U REPUBLICI HRVATSKOJ

Međunarodne Eko-škole su program osmišljen za provedbu smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš na razini škola.
Status Eko-škole je sustav nagrađivanja na lokalnoj, državnoj i međudržavnoj razini.
27.travnja.2007. u Zagrebu Poljoprivredno šumarska škola je dobila status Eko-škole.
6. lipnja 2007.god. podizanjem zelene zastave sa znakom Eko-škole, te priloženim certifikatom i službeno smo proglasili naše članstvo u Međunarodnim eko-školama na prostoru Vukovarsko-srijemske županije.

INTERNATIONAL ECO-SCHOOLS IN THE REPUBLIC OF CROATIA

EKO ODBOR  vodi Eko-školu na čelu s ravnateljem, te skrbi o ostvarivanju i praćenju programskih zadataka.
Surađuje s lokalnom zajednicom koja je imenovala kuma, vukovarsko-srijemskog župana Božu Galića.
U sastav Eko odbora ulaze školski koordinatori, roditelji i učenici predstavnici Eko-patrola.

Eko-patrole predstavljaju učenici zaduženi za kontrolu i praćenje rada na određenoj temi.

Kao obveznu temu odabrali smo Otpad, ali smo obradili i sljedeće aktivnosti, pa smo naš plan djelovanja svrstali u 4 skupine:
1.      Skupljanje, zbrinjavanje i smanjivanje otpada
2.      Zdrav život
3.      Uređenje okoliša škole
4.      Stalne ekološke aktivnosti .

Određeni su zadatci, nositelji i vrijeme.

Poljoprivredno šumarska škola je ulaskom u članstvo Međunarodnih eko-škola prihvatila  „eko“ kao dugoročni cilj i način življenja, te se predstavila kao važan čimbenik u ostvarivanju ciljeva i programa Međunarodne eko-škole na području Vukovarsko-srijemske županije.
U skladu s programom i ciljevima odabrali smo logo (znak škole) i Eko-kodeks škole:
          EKO OKO „OTVORITE OČI“.

Kao potvrdu za uspješan rad i provedbu svih 7 koraka, na jarbolu PŠŠ Vinkovci, od 6. lipnja 2007. vijori se zelena zastava sa znakom Eko-škole.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?

Priloženi dokumenti:
phplm-manual-3.0.pdf (620.98 KB)