Zelena zastava Eko-škole na Poljoprivredno šumarskoj školi u Vinkovcima

Autor: Administrator , 2. 10. 2008.

Svečanost podizanja zelene zastave Eko-škole upriličena je u Poljoprivredno šumarskoj školi u Vinkovcima čiji je status ta škola dobila 27. travnja 2007. godine kada joj je dodijeljen međunarodni certifikat. Ravnatelj škole Marinko Džakula je rekao kako je velika čast i zadovoljstvo što su ušli u krug obitelji eko-škola dodajući kako će njihova škola raditi pod sloganom „Eko-oko, otvorite oči“

PRVA EKO-ŠKOLA U VINKOVCIMA

SEDMA GENERACIJA MEĐUNARODNIH EKO-ŠKOLA U REPUBLICI HRVATSKOJ

Međunarodne Eko-škole su program osmišljen za provedbu smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš na razini škola.
Status Eko-škole je sustav nagrađivanja na lokalnoj, državnoj i međudržavnoj razini.
27.travnja.2007. u Zagrebu Poljoprivredno šumarska škola je dobila status Eko-škole.
6. lipnja 2007.god. podizanjem zelene zastave sa znakom Eko-škole, te priloženim certifikatom i službeno smo proglasili naše članstvo u Međunarodnim eko-školama na prostoru Vukovarsko-srijemske županije.

INTERNATIONAL ECO-SCHOOLS IN THE REPUBLIC OF CROATIA

EKO ODBOR  vodi Eko-školu na čelu s ravnateljem, te skrbi o ostvarivanju i praćenju programskih zadataka.
Surađuje s lokalnom zajednicom koja je imenovala kuma, vukovarsko-srijemskog župana Božu Galića.
U sastav Eko odbora ulaze školski koordinatori, roditelji i učenici predstavnici Eko-patrola.

Eko-patrole predstavljaju učenici zaduženi za kontrolu i praćenje rada na određenoj temi.

Kao obveznu temu odabrali smo Otpad, ali smo obradili i sljedeće aktivnosti, pa smo naš plan djelovanja svrstali u 4 skupine:
1.      Skupljanje, zbrinjavanje i smanjivanje otpada
2.      Zdrav život
3.      Uređenje okoliša škole
4.      Stalne ekološke aktivnosti .

Određeni su zadatci, nositelji i vrijeme.

Poljoprivredno šumarska škola je ulaskom u članstvo Međunarodnih eko-škola prihvatila  „eko“ kao dugoročni cilj i način življenja, te se predstavila kao važan čimbenik u ostvarivanju ciljeva i programa Međunarodne eko-škole na području Vukovarsko-srijemske županije.
U skladu s programom i ciljevima odabrali smo logo (znak škole) i Eko-kodeks škole:
          EKO OKO „OTVORITE OČI“.

Kao potvrdu za uspješan rad i provedbu svih 7 koraka, na jarbolu PŠŠ Vinkovci, od 6. lipnja 2007. vijori se zelena zastava sa znakom Eko-škole.

Ovaj mjesec: 11950
« Ožujak 2024 »