Prvi studijski posjet u sklopu provedbe projekta Centar za suvremene tehnologije i obrazovanje u poljoprivredi, II. faza.

Autor: Ivona Turda, 25. 2. 2022.

Poljoprivredno šumarska škola Vinkovci imenovana je regionalnim centrom kompetentnosti u sektoru poljoprivrede te je nositelj projekta Centar za suvremene tehnologije i obrazovanje u poljoprivredi, II. faza ukupne vrijednosti 35.910.395,54 kn koji se financira iz Europskog socijalnog fonda.

U sklopu provedbe projekta, a u svrhu jačanja kompetencija odgojno-obrazovnih radnika vezanih uz provedbu redovitoga strukovnog obrazovanja i obrazovanja odraslih, od 20. veljače 2022. do 23. veljače 2022. godine organiziran je studijski posjet Dubrovniku koji je ujedno prvi studijski posjet u sklopu provedbe projekta Centar za suvremene tehnologije i obrazovanje u poljoprivredi, II. faza.

Sudjelovalo je 30 sudionika koje su činili nastavnici i stručni suradnici iz Poljoprivredno šumarske škole Vinkovci, Srednje škole Ilok i Obrtničko-industrijske škole Županja, voditeljice projekta (Faza I. i Faza II.) iz Razvojne Agencije Vukovarsko-srijemske županije. Među sudionicima bila je i v. d. pročelnice upravnog odjela za obrazovanje i društvene djelatnosti Vukovarsko-srijemske županije, gospođa Jadranka Mustapić-Karlić koja je svojom nazočnošću pokazala potporu uspostavi regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi s ciljem razvoja i kontinuiranog pružanja kvalitetnih i inovativnih programa strukovnog obrazovanja i obrazovanja odraslih te jačanju kompetencija odgojno-obrazovnih radnika.

Sudionici su 21. veljače 2022. godine posjetili Turističko-ugostiteljsku školu Dubrovnik, regionalni centar kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu, gdje su obišli školu i radove koji se rade u školi. Uži tim sudionika sudjelovao na radnom sastanku na kojemu su razmijenili iskustva i primjere dobre prakse, razgovarali o modelu uspostave regionalnog centra kompetentnosti, organizacijskoj strukturi upravljanja, samoodrživosti budućih centara te raznim problemima i izazovima s kojima se susreću prilikom provedbe projekta.

Sljedećeg dana, 22. veljače 2022. godine, sudionici su posjetili Rasadnik „Čibača“, Zavoda za mediteranske kulture Sveučilišta u Dubrovniku, gdje su upoznali novu tehnologiju proizvodnje sadnica, ali i obavili kupovinu mediteranskih kultura koje će naći svoje sretno mjesto u plodnoj Slavoniji.

Na povratku, dana 23. veljače 2022. godine, sudionici su posjetili Obrtno tehničku školu Split, regionalni centar kompetentnosti za elektrotehniku i računalstvo, gdje je uži tim sudionika uspostavio suradnju s još jednim regionalnim centrom kompetentnosti s kojim su razmijenili iskustva u provedbi projekta kao i primjere dobre prakse.

Sudionici su se vratili obogaćeni novim znanjima, iskustvima i uspomenama kojima je uvelike doprinijelo predivno okruženje Jadrana i grada Dubrovnika.

« Travanj 2024 »